Halowy turniej piłkarski druhów strażaków

Halowy turniej piłkarski druhów strażaków

Po raz kolejny druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych rywalizowali w Halowym Turnieju Piłki Nożnej. O Puchar Burmistrza Poddębic walczyło osiem drużyn.

Poziom rozgrywek był wysoki i nie brakowało emocji, ponieważ już w półfinałach o awansie do dalszego etapu zawodów zdecydowały rzuty karne.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się OSP Poddębice i OSP Tarnowa. Ostateczny rezultat meczu ustalono dopiero w rzutach karnych, gdzie skuteczniejszym okazał się bramkarz z Poddębic.

Natomiast w finale znalazły się drużyny: OSP Ciężków oraz OSP Sworawa.

– Mecz był bardzo wyrównany, ale lepsi okazali się zawodnicy Ciężkowa i to oni pierwszy raz wygrali – mówi Przemysław Jaszczak, radny Rady Miejskiej w Poddębicach, który już dziewiąty rok organizuje halowy turniej strażaków.

Sensacją rozgrywek okazała się drużyna z OSP Sworawa, która pierwszy raz uplasowała się tak wysoko i ich młody bramkarz, grający na co dzień… w piłkę ręczną.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jakuba Gołygowskiego z OSP Sworawa.

Za najlepszego zawodnika uznano Konrada Kubiaka  z OSP Ciężków, który jest także reprezentantem Polski w beach soocera.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP zgromadził na trybunach sympatyków sportu, którzy twierdzą, że poziom gry zawodników z roku na rok jest coraz wyższy. Strażakom kibicowała również Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik.