Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2018

Dużym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach gminnych, które odbyły się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Poddębicach, wzięło udział 31 uczestników.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W najmłodszej kategorii (klasy I-VI szkół podstawowych) zwyciężyła Karolina Dobrowolska przed Arletą Zagozdą i Łucją Bielińską.

W drugiej grupie wiekowej (klasy VII oraz gimnazjum) pierwsze miejsce zajął Wiktor Szewczyk. Drugi był Dawid Juraszczyk, a trzecia Weronika Torzewska.

Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Klaudia Modrzejewska. Tuż za nią był Filip Kowalczyk i Natalia Grudniak.

Zwycięzcy poszczególnych grup zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który zostanie zorganizowany w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.