II Poddębicki Bieg Bez Barier

II Poddębicki Bieg Bez Barier

Biegi dziecięce i ekologiczna strefa terenowa dla najmłodszych, marsz nordic walking oraz bieg główny na 10 kilometrów – taki przebieg miała druga edycja Poddębickiego Biegu Bez Barier.

Impreza zorganizowana przez Fundację „Obudzić Zmysły” przy współpracy z Burmistrzem Poddębic zgromadziła w zrewitalizowanym parku setki osób.

Najmłodsi w wieku od przedszkolaka do gimnazjalisty mieli do pokonania trasę wyznaczoną po poddębickim parku. Na mecie każdy z nich otrzymał medal na drewnie, słodycze z napojem, a także bilet wstępu do Zoo Safari w Borysewie i na baseny termalne w Poddębicach.

Klasyfikacja na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco:

Przedszkolaki:
Dziewczynki
1. Zofia Leszczyńska
2. Maja Tkaczyk
3. Łucja Iwińska

Chłopcy
1. Patryk Szmerka
2. Juliusz Wdowiak
3. Bartłomiej Skowroński

Klasy I-III
Dziewczynki
1. Łucja Matuszczyk
2. Magdalena Jakubowska
3. Adrianna Poradecka

Chłopcy
1. Radomił Kacprzak
2. Tobiasz Grzybowski
3. Bartosz Adamczewski

Klasy IV-VI

Dziewczynki
1. Paulina Rębacz
2. Patrycja Marks
3. Nikola Cynkier

Chłopcy
1. Kamil Gorzelańczyk
2. Marcel Grzybowski
3. Mikołaj Tkaczyk

Gimnazjum

Dziewczyny
1. Karolina Marszałek
2. Julia Dąbkowska
3. Justyna Walczak

Chłopcy
1. Adrian Zając
2. Filip Staszczyk
3. Jan Gorzelańczyk

O godz. 11.00 rozpoczął się marsz nordic walking, który poprzedziło spotkanie z instruktorem – trenerem chodzenia z kijkami.

Natomiast kilka minut po godz. 13 ruszył bieg główny na dystansie 10 km, którego trasa zlokalizowana była po ulicach miasta oraz na Byczynie. Jego Ambasadorem był Artur Kozłowski – świeżo upieczony mistrz Polski w maratonie oraz reprezentant Polski na olimpiadzie w Rio de Janeiro.

Sygnał do startu w biegu, w którym uczestniczyło 310 sportowców, wspólnie z Burmistrzem Piotrem Sęczkowskim dał Marszałek Województwa Witold Stępień.

Pierwsze miejsce na podium “II Poddębickiego Biegu Bez Barier” należało do Artura Kozłowskiego, który stanął na linii mety z czasem 31:52, drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio: Serhij Rybak (31:59) i Tomasz Osmulski (32:25).

Podium kobiet należało do Moniki Kaczmarek (36:54), Zuzanny Mokros (39:08) i Ewy Ochmańskiej (43:39).

– Miałem przyjemność wziąć udział w drugiej edycji Biegu Bez Barier. Świetna atmosfera, malownicza trasa i słoneczna pogoda sprawiły, że wszyscy wyjeżdżali z Poddębic z uśmiechami na twarzy. Ja również, ponieważ udało mi się obronić tytuł zwycięzcy sprzed roku – podsumował imprezę Artur Kozłowski.

Poniżej wyniki klasyfikacja końcowa oraz relacja zdjęciowa z imprezy.


Wyniki biegu na 10 km