“Jesion” rozsławia Poddębice

“Jesion” rozsławia Poddębice

Zagraniczne wojaże mu nie straszne, a w ostatnich dniach często można go było zobaczyć w telewizji i internecie. Jakub Jesionowski – pseudonim “Jesion”, bo o nim mowa, z orłem na piersi we włoskim Jesolo wspólnie z reprezentacją Polski Beach Soccera zwyciężył turniej eliminacyjny do Mistrzostw Świata 2017, które zostaną rozegrane na wyspach Bahama.

W meczu finałowym kwalifikacji pomiędzy Polską a Szwajcarią, wygranym przez biało-czerwonych 6:3, Kuba strzelił dwie bramki.

– W piłkę nożną gram na trawie, w hali i na piasku. Moim marzeniem było wystąpić w reprezentacji Polski – mówi Jakub Jesionowski.

Dzięki wysiłkom włożonym w treningi oraz sportowym umiejętnościom Kubie udało się to. Poddębiczanin we Włoszech wypadł bardzo dobrze. Warto przypomnieć, że swą przygodę z beach soccerem zaczynał w zespole WIT Poddębice. Obecnie drużynowo gra w KP Łódź.

– Cieszy, że w reprezentacji Polski Beach Soccera znalazł się mieszkaniec Poddębic, który dzięki występom w narodowej kadrze rozsławia nasze miasto – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.