Wytańczyły sobie sukces

Wytańczyły sobie sukces

Oliwia Olczyk i Weronika Wydrzyńska pochodzą z Poddębic i z wielkim oddaniem poświęcają się tańcu mażoretkowemu. Ogromne zaangażowanie w rozwój swojego hobby oraz ciężka praca sprawiły, że wystąpiły na arenie międzynarodowej, gdzie reprezentowały nie tylko Polskę, ale przede wszystkim rodzinne Poddębice.

Dziewczyny, które tańczą w “Dalii”, istniejącej przy Poddębickim Domu Kultury i Sportu, otrzymały nominację na IV Mistrzostwa Świata Mażoretek. Swoją szansę wykorzystały najlepiej jak potrafiły. Z czeskiej Pragi Weronika i Oliwia Olczyk wróciły z sukcesami.

W duecie młode poddębiczanki uplasowały się na szóstym miejscu w kategorii duo flaga seniorki. Weronika była też szósta w konkurencji solo flaga, a Oliwia wywalczyła srebrny medal!

Jest to największe osiągnięcie w historii wywalczone przez mażoretki “Dalii”.

Jak twierdzą dziewczyny już sam awans na IV World Championship of Majorettes Sport był wyróżnieniem. W Pradze poddębiczanki rywalizowały m.in. z reprezentacjami Kazachstanu, Chorwacji, Rosji czy Bułgarii.

– Konkurencja była bardzo duża, a poziom wysoki. Najbardziej obawiałyśmy się Czeszek, które nie mają sobie równych w tańcu mażoretkowym – twierdzi Weronika Wydrzyńska.

W prestiżowych zawodach Oliwia i Weronika pokazały jednak klasę i śmiało mogą walczyć o kolejne laury.

– To wielka radość, że poddębiczanie osiągają sukcesy poza granicami naszego kraju. Serdecznie im gratuluję – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.