Nowe auto dla strażaków na święta

Nowe auto dla strażaków na święta

Coroczna wigilia druhów strażaków, która zgromadziła przedstawicieli wszystkich jednostek OSP z terenu poddębickiej Gminy, była okazją do zaprezentowania nowego auta strażackiego zakupionego dla ochotników z Kałowa.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo 4×4 został nabyty ze środków budżetu Gminy oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

– Poza przedsięwzięciami w ekologię Fundusz dofinansowuje również inne zadania. Zakup samochodu dla OSP Kałów wsparliśmy sumą 280 tys. zł. Jestem przekonany, że będzie on należycie wykorzystany – mówi Wiesław Łukomski, Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Łodzi.

Zgodę na zakup wozu wartego 718 tys. zł z gminnej kasy wyrazili jednogłośnie miejscy radni.

– Ochotnicza Straż Pożarna w Kałowie to prężnie działająca jednostka, która m.in. odnosi sukcesy w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu wojewódzkim. Auto dla miejscowych druhów jest kolejnym, po Bałdrzychowie, Niemysłowie i Sworawie, nowym wozem strażackim zakupionym przez Gminę w ciągu ostatnich kilku lat – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

OSP Kałów należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, więc nowe auto na pewno przyda się miejscowym druhom. Jego oficjalne przekazanie i poświęcenie planowane jest na przyszłoroczne obchody Święta Strażaka w Gminie.

Przyprowadzone tuż przed świętami auto jest dla miejscowych druhów i mieszkańców doskonałym prezentem.

– Radość miejscowych strażaków i mieszkańców z nowego nabytku jest ogromna. Cieszymy się i dziękujemy, że władze wsparły tę inicjatywę. Lepszego prezentu na święta nie mogliśmy sobie wymarzyć. Po przyjeździe auta z Bielska-Białej powitało nas około dwustu osób – mieszkańców wsi i okolicznych miejscowości oraz zaprzyjaźnieni druhowie z Mianowa – mówi Prezes OSP Kałów Łukasz Płusa.

Obecna na wigilijnym spotkaniu strażaków ochotników Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik podkreśliła właściwe zabezpieczenie w sprzęt strażacki w poddębickiej Gminie.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo ważne i samorządowcy z Poddębic o tym dobrze wiedzą, bo inwestują w lokalne straże. Życzę, by nowe auto OSP Kałów służyło jak najdłużej – mówi Jolanta Zięba-Gzik.