Woda termalna z Poddębic „wchodzi” na rynek kosmetyczny

Woda termalna z Poddębic „wchodzi” na rynek kosmetyczny

Poddębicka woda termalna dotychczas wykorzystywana w ciepłownictwie, pijalni wód termalnych, kąpielach rekreacyjnych, obecnie jest stosowana również przy produkcji dermokosmetyków marki Dermedic.

Przedstawiciele Geotermii Poddębice oraz łódzkiej spółki Biogened SA podpisali umowę na dostawę wody termalnej dla celów kosmetycznych.

– Jak się okazuje nasza woda termalna posiada potencjał, który można zastosować w wielu dziedzinach. Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Geotermią a Biogened rozpoczyna nowy rozdział, związany z wykorzystaniem gorących źródeł. Cieszymy się, że woda termalna z Poddębic wchodzi na rynek kosmetyczny – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Dlaczego akurat poddębicka woda termalna?
– Przez kilka lat kupowaliśmy wodę termalną od różnych dostawców i jednocześnie szukaliśmy stałego partnera, posiadającego koncesję na wydobywanie wody termalnej. Trafiliśmy do Poddębic, które są bardzo otwarte na potrzeby rynku. Woda spełnia nasze wymagania jakościowe i jest już wykorzystywana w wybranych produktach. Marka Dermedic istnieje piętnaście lat i jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się na polskim rynku dermokosmetycznym. Liczymy, że dzięki produkcji kosmetyków z wykorzystaniem wody termalnej wzrośnie jakość i konkurencyjność naszych produktów, tym bardziej, że wiodące zagraniczne marki dermokosmetyczne stosują wody termalne od wielu lat – twierdzi Prezes Biogened Andrzej Grzegorzewski.

Jak dodaje dr Sylwia Grzegorzewska – Dyrektor Instytutu Badawczo-Rozwojowego Biogened, woda termalna z poddębickiego ujęcia wypadła doskonale w badaniach mikrobiologicznych i dermatologicznych.
– Posiada idealne proporcje pierwiastków, regulujących stan skóry – wapń, który wspomaga proces regeneracji, działa kojąco i antyalergizująco, a także magnez o działaniu tonizującym i opóźniającym procesy starzenia. Chcemy, by nasze dermokosmetyki nie tylko wspierały pacjentów i lekarzy w terapiach dermatologicznych, ale też pomagały osobom ze zdrową skórą utrzymać ją w jak najlepszej kondycji – wyjaśnia dr Sylwia Grzegorzewska.

Z możliwości zagospodarowania wody w przemyśle kosmetycznym zadowolone są również władze Geotermii.
– Produkcja kosmetyków na bazie wody termalnej z odwiertu Poddębice GT-2 to bardzo atrakcyjny sposób jej wykorzystania. Strategia działania gminnej spółki jest taka, żeby wykorzystywać wodę i energię geotermalną w jak najbardziej efektywny i racjonalny sposób – zauważa Prezes Geotermii Anna Karska.

Dermokosmetyki Dermedic to specjalistyczne produkty do pielęgnacji skóry dostępne w aptekach. Są dedykowane skórze wrażliwej, alergicznej i problemowej, np. trądzikowej, naczyniowej, atopowej czy odwodnionej.  Receptury Dermedic powstają w łódzkim Instytucie Badawczo-Rozwojowym Biogened, a przy ich opracowaniu wykorzystuje się najnowsze trendy w dermatologii i światowe technologie. Dermokosmetyki Dermedic cieszą się uznaniem najlepszych dermatologów  w Polsce i są przez nich polecane.

Uroczystość podpisania umowy