Nowe drogi w trzech miejscowościach

Nowe drogi w trzech miejscowościach

   Kolejne drogi w Gminie Poddębice zyskały nową nawierzchnię. Łącznie przybyło 5 kilometrów asfaltowego traktu. W lepszych warunkach do swoich domów dojeżdżają mieszkańcy Nowego Pudłowa, Starego Pudłowa i Pudłówka. Drogi zostały uroczyście otwarte.

– Przebudowane odcinki są kolejnymi, które zmieniły się dzięki inwestycji poddębickiego samorządu. W ubiegłym roku w tym obrębie oddaliśmy do użytku drogi w Feliksowie i Zagórzycach. Teraz cieszą się mieszkańcy następnych miejscowości – mówi radna Rady Miejskiej Żaneta Kochanowska.

Przedsięwzięcie na trasie Nowy Pudłów – Stary Pudłów polegało na budowie nakładki na istniejącej jezdni. Natomiast w Nowym Pudłowie i Pudłówku drogę gruntową zastąpił asfalt. Powstały także pobocza, zjazdy do posesji oraz oznakowanie pionowe. Zadanie kosztowało 2,5 mln zł i zostało przeprowadzone z budżetu Gminy. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

– Na realizację czekają następne inwestycje drogowe, ale ze względu na galopujące ceny i trudną sytuację na rynku, musimy postępować bardzo ostrożnie. Zobaczymy, co nam przyniesie nowy rok – podkreśla Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Uroczystość otwracia dróg w Nowym Pudłowie, Starym Pudłowie i Pudłówku