Plac zabaw i siłownia plenerowa oddane do użytku

Plac zabaw i siłownia plenerowa oddane do użytku

Plac zabaw i siłownia plenerowa na ul. Grunwaldzkiej w Poddębicach oddane do użytku. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli mieszkańcy i samorządowcy.

Inwestycję na terenie o powierzchni ponad 1700 m.kw. w sąsiedztwie bloków i domków jednorodzinnych Gmina zrealizowała dzięki środkom unijnym w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

– Wartość przedsięwzięcia wynosi 354 tys. zł, a wysokość dofinansowania sięga 85% kosztów kwalifikowalnych – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Do dyspozycji są zestawy dla maluchów i starszych dzieci, huśtawki, trampolina, piaskownica, mała tyrolka. W sąsiedztwie urządzeń zabawowych znajdują się ławki oraz urządzenia siłowni zewnętrznej takie jak: jeździec, motyl, wyciskanie/wyciąg, odwodziciel podwójny. Cały teren jest monitorowany.

– Coraz więcej osób preferuje zdrowy styl życia i korzysta z siłowni zewnętrznych, dlatego warto inwestować i budować tego typu obiekty – dodaje Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Stelmasiak.

Jak podkreślają odwiedzający zabawa z dzieckiem na placu zabaw, czy ćwiczenia na siłowni zewnętrznej to świetny sposób na relaks.

– Korzystającym z placu zabaw i siłowni zewnętrznej życzę bezpiecznej oraz przyjemnej zabawy, a także by obiekty służyły jak najdłużej – podkreśliła obecna na otwarciu Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik.

W ostatnich tygodniach w Poddębicach przybyło miejsc rekreacji. Na ul. Sobieskiego również z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” uruchomione zostały Punkty Aktywnego Wypoczynku. Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej powstała Otwarta Strefa Aktywności przy ul. Przejazd w Poddębicach.

We wcześniejszych latach samorząd wybudował place zabaw przy ul. Przejazd oraz Południowej, w parku, Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie, a także w Kałowie oraz Sworawie. Z kolei Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Poddębicach utworzyła place zabaw w pobliżu bloków przy ul. Zielonej, Przejazd, Sobieskiego i Krasickiego.