Pierwszy etap Targowej gotowy

Pierwszy etap Targowej gotowy

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. Targowej w Poddębicach. Na odcinku od ul. Mickiewicza do Zielonej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie ledowe oraz parkingi.

– Droga ma podobny standard do sąsiadującej ul. Zielonej – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski. – Moim marzeniem było, by powstała ścieżka rowerowa od autostrady do poddębickich term i właściwie teraz staje się to faktem – dodaje włodarz Miasta Gorących Źródeł.

Modernizacja ul. Targowej jest bardzo ważna dla samorządu również z tego względu, że trasa prowadzi do terenów inwestycyjnych. Kilka lat temu Gmina rozpoczęła drogowy proces inwestycyjny. Zostało zrewitalizowane centrum miasta z ulicami przylegającymi, a teraz realizowane są kolejne udostępnienia komunikacyjne.

– Spieszyliśmy się z przebudową tej części ul. Targowej, bo można nią dojechać do zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego. Niestety póki co covid nie pozwala na uruchomienie obiektu – mówi Burmistrz Poddębic.

Obecnie w obrębie ulicy trwają intensywne prace od ul. Zielonej do granic miasta w kierunku Ciężkowa. Ich ukończenie zaplanowano na 30 czerwca br. Przypomnijmy, że całkowity koszt zadania, które na poziomie 85% wsparł Zarząd Województwa Łódzkiego, sięga blisko 4 mln zł.

Dobiegły końca prace przy pierwszym etapie przebudowy ul. Targowej

Ulica Targowa prowadzi m. in. do zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego