Podczas ferii pałac tętni życiem

Minął pierwszy tydzień zimowych ferii. Dzieci z terenu Gminy licznie skorzystały z przygotowanej przez Poddębicki Dom Kultury i Sportu oferty kulturalnej dla najmłodszych mieszkańców. Podobnie zapowiada się drugi tydzień zimowego wypoczynku.

– W pierwszych tygodniu kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci w wieku od 7 do 13 lat uczestniczyła w zajęciach organizowanych w pałacu w ramach półkolonii – informuje dyrektor PDKiS Magdalena Binder.

Najmłodsi nie mieli czasu narzekać na nudę, bo czas wypełniały im zabawy, gry, konkursy, projekcje filmowe, wspólne śpiewanie, zajęcia plastyczne oraz taneczne. Organizatorzy zapewnili uczestnikom ciepłe napoje serwowane podczas przerwy na posiłek.

W pałacu odbywały się także warsztaty otwarte dla zainteresowanych: plastyczne, taneczne, wokalne, karaoke oraz budowa robotów z klocków lego.

Trzydziestoosobowa grupa zespołów mażoretkowych wzięła udział w warsztatach artystycznych.

Pijalnia Wód Termalnych zamieniła się w małe kino, w którym odbywały się poranki filmowe –  w poniedziałek i czwartek bajki dla najmłodszych, a w środę film z gatunku kina familijnego.

Równie ciekawie zapowiada się drugi tydzień. Kolejna grupa dzieci weźmie udział w zajęciach świetlicowych. Program ich pobytu w pałacu zaplanowany jest równie atrakcyjnie.

Do udziału w otwartych zajęciach artystycznych organizatorzy zapraszają: w czwartek – zajęcia taneczne w godz. 12-14, zaś  w piątek zajęcia wokalne i karaoke od godz. 12. W warsztatach artystycznych wezmą udział również zespoły cheerleaders.

W Pijalni Wód Termalnych planowane są poranki filmowe. Projekcje rozpoczynać się będą o godz. 10. W środę obejrzeć będzie można kino familijne, a w czwartek bajki.