Poddębice w krajowej czołówce…

Poddębice w krajowej czołówce…

Piąte miejsce wśród miast powiatowych za wydatki inwestycyjne, a za wykorzystanie funduszy UE na projekty społeczne obejmujące inwestycje szóste miejsce wśród miast powiatowych to osiągnięcia Poddębic w rankingu pisma samorządowego “Wspólnota”.

Nagrody dla miasta z rąk Janusza Króla – Redaktora Naczelnego “Wspólnoty” oraz Marcina Krupy – Prezydenta Katowic odebrał podczas “XIV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów” Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Forum zgromadziło blisko tysiąc przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej, a także ludzi biznesu i finansów. Podczas spotkania dyskutowano na temat gospodarki, infrastruktury, rozwoju, trendów i innowacji. Debatowano również o szansach i wyzwaniach jakie stoją przed samorządami.

– Zajęcie miejsc w pierwszej dziesiątce rankingu opracowanego przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza na podstawie danych Ministerstwa Finansów i Głównego Urzędu Statystycznego potwierdza, że w naszej Gminie wiele się zmienia – mówi Burmistrz Poddębic.

Pozycja w rankingowej tabeli stanowi konsekwencję tego co się dzieje w mieście nad Nerem.

– Obszarem działań inwestycyjnych jest branża geotermalna, turystyka i rekreacja, infrastruktura drogowa, wodno-kanalizacyjna oraz rozwój przedsiębiorczości – podkreśla Piotr Sęczkowski.