Ponad 20 mln zł na drogi. Gmina rusza z przetargami

Ponad 20 mln zł na drogi. Gmina rusza z przetargami

Poddębicki samorząd z funduszy unijnych zdobył dofinansowanie na modernizację ul. Targowej i powstanie drogi „termalnej”, a ze środków krajowych na budowę ulic: Sosnowej, Brzozowej i Klonowej. Na zaplanowane inwestycje drogowe Gmina przeznaczy w sumie ponad 20 milionów złotych!

Jeśli uda się znaleźć wykonawców, to jeszcze w tym roku powinny się rozpocząć prace w obrębie ul. Sosnowej, Brzozowej i Klonowej, a także na ul. Targowej. Natomiast na początku przyszłego roku przy drodze obok rewitalizowanego kompleksu geotermalnego.

– Cieszymy się z dofinansowań, bo poprawa infrastruktury wpływa na rozwój gospodarczy i jakość życia mieszkańców. Nasza Gmina realizuje wiele inwestycji, co potwierdza ranking Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, w którym Poddębice zajęły V miejsce w kategorii Miasta Powiatowe za „Wykorzystanie środków funduszy z UE – inwestycje transportowe” w latach 2014-2019 – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W ramach gminnego przedsięwzięcia, które w kwocie 3,9 mln zł wsparł Fundusz Dróg Samorządowych, w obrębie ulic: Sosnowej, Brzozowej i Klonowej pojawi się m.in. nawierzchnia asfaltowa, chodniki, zjazdy do posesji, oświetlenie, oznakowanie pionowe i poziome, kanalizacja deszczowa, wyniesione przejście dla pieszych oraz aktywne przejście dla pieszych.

Na drugim końcu miasta Gmina wykona kolejne inwestycje. 5,8 mln zł od Zarządu Województwa Łódzkiego pozwoli zmodernizować ul. Targową. Tutaj pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, parkingi, nowe oświetlenie ledowe. Rozbudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Dodatkowo przewidziana jest budowa oznakowania aktywnego na przejściu dla pieszych oraz budowa wyniesionego przejścia dla pieszych.

Następne 2,5 mln zł Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał Poddębicom na budowę drogi w miejscowości Kolonia Byczyna.

Prowadząca od ul. Mickiewicza do siedziby Geotermii trasa będzie mieć nawierzchnię z kostki granitowej. Wzdłuż niej pojawi się chodnik, ciąg pieszo-rowerowy oraz oświetlenie uliczne. W ramach gminnej inwestycji zaplanowano również rozbudowę kanalizacji odwadniającej drogę, przebudowę sieci energetycznej średniego napięcia, wykonanie wjazdów do posesji oraz oznakowania poziomego i pionowego.

– Warto też dodać, że Gmina realizując zadanie związane z modernizacją sieci wodno-kanalizacyjnej odtworzy nawierzchnię traktu powiatowego na odcinku Praga-Borysew-Bałdrzychów za 2,4 mln zł. Wcześniej za blisko 0,9 mln zł takie prace wykonano na trasie z Klementowa do Pragi – dodaje Burmistrz Poddębic.