Rowerowe Poddębice

Rowerowe Poddębice

50-kilometrowa trasa rajdu rowerowego po Gminie Poddębice przyciągnęła 287 osób! Na dwóch kółkach słoneczną niedzielę postanowili spędzić mieszkańcy regionu, jak i spoza województwa.

– Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji, ale cieszymy się, że tylu rowerzystów stanęło na starcie piątego już rajdu „Rowerem wokół Poddębic”. Podczas rajdu każdy uczestnik mógł m.in. skosztować wypieków i potraw naszych rodzimych firm, a na koniec otrzymał pamiątkową…nagrodę – mówi Roman Morawski prezes LKS Termy Ner Poddębice.

W rajdzie, którego trasa prowadziła z Byczyny przez Zagorzyce, Bałdrzychów, Drużbin, Niemysłów, Dzierząznę, Borzewisko, Dominikowice, Balin, Lipnicę, Krępę, Nową Wieś, Porczyny, Podgórcze, Bałdrzychów, Zagórzyce i Byczynę uczestniczyły całe rodziny, które na sportowo spędziły swój wolny czas, a przy okazji poznały piękno krajobrazu naszych okolic i zintegrowały się z innymi ludźmi.

– Aktywność naszych mieszkańców jest godna naśladowania. W ubiegłym tygodniu wielu z nich wzięło udział w biegowej imprezie pn. „Poddębicki Bieg Bez Barier”. Wcześniej poddębiczanki z grupy Szyk wywalczyły I miejsce w kategorii „Pompom Formacja Defilada Mamy Mażoretek” podczas XVIII Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu. Teraz blisko trzysta osób wybrało się na rajd rowerowy – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Organizatorem rajdu „Rowerem wokół Poddębic” był Zarząd LKS Termy Poddębice oraz Burmistrz Poddębic.