Siłownia plenerowa w Sworawie

Siłownia plenerowa w Sworawie

W Sworawie przy Centrum Sportu i Rekreacji powstała siłownia plenerowa. Projekt o wartości 6,5 tys. zł niemal w całości sfinansował budżet Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.

Z inicjatywą utworzenia takiego miejsca wyszli mieszkańcy miejscowości, którzy zaangażowali się w przygotowanie terenu pod siłownię, a także zamontowali zakupione do ćwiczeń urządzenia typu: orbitrek, wioślarz, jeździec i biegacz.

Na terenie Centrum w Sworawie znajduje się plac zabaw, boisko do piłki nożnej oraz wiata grillowa. Budowa siłowni stanowi uzupełnienie wcześniej powstałej inwestycji, a doposażenie o elementy siłowni plenerowej ma przyczynić się do zwiększenia integracji mieszkańców, pobudzić ich aktywność i zacieśnić więzi międzypokoleniowe. Zwłaszcza w okresie letnim mieszkańcy chętnie spotykają się w tutaj, dlatego powstała siłownia doprowadzi do wzbogacenia oferty Centrum o atrakcje skierowane nie tylko dla dzieci, ale również młodzieży i dorosłych.