Ruszyły prace na Targowej

Ruszyły prace na Targowej

Ulica Targowa w Poddębicach stała się placem budowy. Gminny samorząd rozpoczął przebudowę drogi prowadzącej do terenów inwestycyjnych oraz przy której znajdują się siedziby firm i instytucji. Inwestycja kosztuje blisko 4 mln zł i jest dofinansowana na poziomie 85% przez Zarząd Województwa Łódzkiego.

– Na początek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  Sp. z o. o. w Poddębicach wykonuje prace w zakresie sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Zamontowano już 15 nowych studni betonowych i powstał rurociąg główny PEHD 110. Do montażu zostały jeszcze przyłącza, studnie, a także hydranty. Łączna wartość zadania wynosi ponad 400 tys. zł. Obecnie trwa też frezowanie jezdni. Wykonawca inwestycji – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. do końca czerwca przyszłego roku wybuduje nową nawierzchnię asfaltową, chodniki, ścieżkę rowerową, która połączy ul. Zieloną z ul. Mickiewicza. Pojawią się również parkingi, oświetlenie ledowe i wjazdy do posesji.

– Każda inwestycja infrastrukturalna jest potrzebna, zwłaszcza jeśli ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu życia mieszkańców – uważa Sławomir Stelmasiak Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Poddębicach.

Nie jest to jedyne przedsięwzięcie drogowe Gminy. Warto przypomnieć, iż władze miasta przy okazji modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej odnowiły dywanik asfaltowy w Klementowie, Pradze, Borysewie i Bałdrzychowie. Ponadto podpisały umowę na budowę ul. Brzozowej, Sosnowej i Klonowej w Poddębicach oraz na odcinku Leokadiew-Tumusin-Panaszew. Trwają też przygotowania do powstania drogi w miejscowości Kolonia Byczyna, nazywanej termalną.

Za utrudnienia w obrębie ul. Targowej przepraszamy!