Ulica Miła będzie miła

Ulica Miła będzie miła

Mieszkańcy Poddębic wreszcie doczekali się na modernizację newralgicznej miejskiej drogi, przy której jest wiele firm i instytucji

Poddębiczanie w końcu mogą śledzić, jak na ich oczach zmienia się oblicze ulicy Miłej. Do tej pory stan nawierzchni na należącym do gminy trakcie zupełnie nie pasował do nazwy ulicy, a bardziej kojarzył się ze słowami słynnego wiersza Władysława Broniewskiego, który pisał „Ulica Miła wcale nie jest miła. Ulicą Miłą nie chodź moja miła”. Na szczęście już wkrótce to się zmieni. Uczęszczana miejska arteria, przy której mieści się szkoła, przedszkole, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, zakład pończoszniczy Sandra oraz prywatny szpital państwa Możdżanów wreszcie będzie mieć reprezentacyjny charakter.

– Cieszymy się z tego, że udało się nam zdobyć pieniądze na tę ulicę – mówi Piotr Sęczkowski, burmistrz gminy Poddębice. – Nie jest to może długi odcinek, ale priorytetowy ze względu na natężenie usytuowanych przy tej drodze zakładów i instytucji. Po zakończeniu prac wreszcie będziemy mogli pochwalić się ulicą Miłą. Tym bardziej, że uda nam się położyć nie tylko nowy asfalt, ale droga zyska też nowe, estetyczne oświetlenie, chodniki oraz dużą ilość tak potrzebnych w naszym mieście parkingów.

Gospodarz poddębickiej gminy z zadowoleniem odnosi się też do zapowiedzi właścicieli zakładu Sandra związanych z rozbudową firmy, do których zostali zachęceni dzięki przebudowie ulicy Miłej. I jak się okazuje na tym na pewno się nie skończy, bo…
– Ucieszyła mnie zapowiedź rozbudowy prywatnego szpitala, posiadającego bardzo dobrą bazę rehabilitacyjną. Przyjeżdżają na nią nawet osoby z województwa mazowieckiego – zauważa burmistrz Sęczkowski. – Tym bardziej musimy zadbać o to, aby ulica, która do tej lecznicy prowadzi była wizytówką Poddębic. Inwestujemy jako gmina w tę drogę nie tylko po to, aby poprawiać bezpieczeństwo jej użytkowników. Dzięki temu przedsięwzięciu pośrednio przyczyniamy się też do rozwoju istniejących firm i instytucji.
Modernizacja ulicy Miłej podzielona jest na trzy odcinki: od ul. Łęczyckiej do ul. Spacerowej, od ul. Spacerowej do ul. Radosnej i od ul. Radosnej do ul. Parzęczewskiej. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Ekoinżbud Piotra Peraja z Uniejowa, którego oferta wygrała z siedmioma innymi firmami. Droga powstaje w ramach tzw. schetynówek.  (Krzysztof Kaniecki, Nad Wartą 1-3 lipca 2016r.)