W Józefowie znikną wyboje

W Józefowie znikną wyboje

Pełna wybojów droga w Józefowie przypomina obecnie szwajcarski ser. Sytuacja ta zmieni się z końcem maja br. Do tego czasu Gmina przebuduje trakt.

– W wyniku postępowania przetargowego na realizację inwestycji wykonawcą zadania zostało konsorcjum firm PPHU Ekoinżbud i EVECO – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W ramach prac wartych blisko 350 tys. zł przewidziano budowę nawierzchni asfaltowej o szerokości 4 metrów, poboczy i odwodnienia, wjazdów na działki oraz mijanek.

Wraz z przeprowadzeniem przedsięwzięcia mieszkańcy Józefowa zyskają łatwiejszy dojazd do swoich posesji, zwiększy się bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także zlikwidowane zostaną niekontrolowane zastoiska wody na drodze.

Dwa lata temu poddębicki samorząd przeprowadził pierwszy etap przebudowy drogi w Józefowie.

– Wówczas na blisko kilometrowym odcinku wykonano roboty pomiarowe, przeprowadzono wycinkę drzew, pojawiły się przepusty pod drogą oraz pod wjazdami, przełożone zostały hydranty i wykonano rowy przydrożne. Prace finansowane z gminnego budżetu w wysokości 117 tys. zł przeprowadziła firma Sadeko – przypomina Burmistrz Sęczkowski.

– Droga przypomina tor motocrossowy, dlatego bardzo się cieszymy, że powstanie nowy trakt. Są tu gospodarstwa rolne, do których łatwiej będzie dojechać, a dzieci suchą stopą dojdą do przystanku – mówi sołtys Józefowa Sławomir Matuszewski.

Poddębicki samorząd czeka na rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego przebudowy ul. Miłej w Poddębicach, która łączy drogę wojewódzką nr 703 z drogą powiatową.

 

Droga w Józefowie z końcem maja br. uzyska asfaltową nawierzchnię