Wiecha góruje nad kompleksem geotermalnym

Wiecha góruje nad kompleksem geotermalnym

Tradycji budowlanej stało się zadość i wiecha pojawiła się na budynku kompleksu geotermalnego w Poddębicach.

– Konstrukcja obiektu jest gotowa, dlatego mogliśmy zawiesić wiechę – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Zebrani na uroczystości goście zobaczyli jaki jest stan zaawansowania gminnej inwestycji oraz jak zmieniła się ona od maja, kiedy to wmurowano kamień węgielny.

Rewitalizacja kompleksu przebiega zgodnie z planem. Obecnie trwają przygotowania do zamknięcia budynku, montaż płytek w piwnicy oraz posadzek na parterze, a także prace przy elewacji od ul. Mickiewicza.

– Deklaruję, że dołożymy wszelkich starań, by przedsięwzięcie zakończyło się w terminie – poinformował Dyrektor Operacyjny Alstalu Stanisław Świątek.

Przypomnijmy, że w ramach zadania pn. „Przeciw wykluczeniu – Kraina Bez Barier w Poddębicach – rewitalizacja kompleksu geotermalnego” powstaje Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji z wykorzystaniem wód termalnych. Kompleks tworzyć będzie część kryta z basenem rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci, basenem schładzającym oraz wanny z hydromasażem. W części zewnętrznej znajdą się: basen wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, basen pływacko-rekreacyjny, dziecięcy i basen ścian wodnych. Łączna powierzchnia lustra wody wyniesie blisko 2300 m. kw. Ponadto do dyspozycji będą sauny, a także zespół rehabilitacji z salami zajęć ruchowych, pomieszczeń masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt kompleksowo będzie realizował ideę przestrzeni przyjaznej osobom niepełnosprawnym i starszym.

Obecnie w naszym kraju żyje 9 milionów osób powyżej 60. roku życia, a za dziesięć lat ludzie starsi będą stanowić blisko 30% ludności – czytamy w dwutygodniku „Wspólnota”.

– Skutki starzenia się społeczeństwa odczują samorządy, które będą musiały zapewnić dostępność usług publicznych, zgodnie z ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Nasz obiekt będzie spełniał takie funkcje – dodaje Burmistrz Sęczkowski.