Wiedzą jak zapobiegać pożarom

Wiedzą jak zapobiegać pożarom

22 uczniów szkół z terenu Gminy Poddębice wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test, składający się z 40 pytań z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W pierwszej grupie (szkoły podstawowe) zwyciężyła Karolina Dobrowolska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie. Tuż za nią były: Dagmara Ziętek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach oraz Arleta Zagozda ze Szkoły Podstawowej w Bałdrzychowie.

W kategorii gimnazjum wygrał Wiktor Szewczyk. Drugie miejsce zajęła Natalia Kobielska, a trzecie Dawid Juraszczyk (wszyscy Gimnazjum Poddębice).

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Dominik Dobrowolski. Druga była Kornelia Cedrych, a trzeci Dominik Miłosz (wszyscy LO Poddębice).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który za kilka dni odbędzie się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.