Bieg charytatywny

Bieg charytatywny

Lubisz biegać, spacerować lub po prostu ruszać się na świeżym powietrzu? To dołącz do akcji Poddębickiego Klubu Biegacza Zdyszani.pl, której celem jest pomoc dzieciom z autyzmem i zespołem aspergera.

Miłośnicy biegania z Poddębic po raz drugi organizują 24-godzinny bieg po zrewitalizowanym parku.

Start zaplanowano w czwartek 13 października br. o godz. 12,  a metę w piątkowe południe.

Przyłączając się do akcji wystarczy za 15 zł zakupić 1 km i pokonać tę trasę. Wykupiony dystans mogą też przebiec zgłoszeni biegacze klubu Zdyszani.pl oraz uczniowie poddębickiego liceum.

– „Maraton 24 H”  to niezwykła impreza biegowa, której częścią może być każdy zarówno ten, kto kocha bieganie, jak i osoby, które nigdy nie miały na nogach sportowych butów – przekonuje Jacek Bienias prezes Zdyszani.pl.

W ubiegłym roku członkowie Poddębickiego Klub Biegacza pomagali dwóm licealistom, którzy ulegli wypadkom. W tegorocznej edycji chcą  wesprzeć podopiecznych Fundacji “Obudzić Zmysły” w sfinansowaniu zajęć terapeutyczno-dydaktycznych. Każde zakupione 4 kilometry dają 1 godzinę terapii.

– Przewidzieliśmy także atrakcje na tych, w których drzemie duch rywalizacji. Lista 5 firm lub osób prywatnych, którzy zakupią największą ilość kilometrów zostanie wyróżniona i nagrodzona w sposób szczególny, a pierwsze 100 osób, które wykupią godzinę terapii dla dzieci dostaną w prezencie czapkę  – dodaje Jacek Bienias.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Więcej szczegółów na stronie internetowej: zdyszani.pl